Başkan'ın Mesajı
Ana Sayfa / Başkan'ın Mesajı
Başkan'ın Mesajı

RUMELİSİAD Ailesinin Değerli Üyesi,

Bursa ve Türkiye'nin Balkan ülkeleriyle arasında bir köprü vazifesi görerek kültürlerarası bağların ve karşılıklı ekonomik ilişkilerin güçlenmesinde büyük rol üstlenen RUMELİSİAD,  sahip olduğu misyon doğrultusunda çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Ülkemizde geride bıraktığımız 2014 yılında genel anlamda komşu ülkelerdeki siyasi ve iktisadi sorunların yansımalarıyla birçok sıkıntı ve gerilim yaşanmasına rağmen derneğimiz RUMELİSİAD ve üyeleri 2015 yılı için yine vizyonuna uygun beklentilerini muhafaza etmektedir.

Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte görevi devraldığımız ilk günden itibaren yoğun bir çalışma temposu içerisine girdik. Oldukça yorucu ancak bir o kadarda keyifli geçen bu süreçte RUMELİSİAD adına oldukça güzel çalışmalara imza atmanın gururunu yaşıyoruz.

Özellikle yılı kapatmadan hemen önce gerçekleştirdiğimiz Karadağ ziyareti bizim için çok iyi sonuçlar ile tamamlandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner Yıldız ile birlikte gerçekleştirdiğimiz temaslarda aldığımız övgüler tüm heyetimiz için gurur kaynağı oldu. Özellikle Balkan coğrafyasında bizlere daha fazla ihtiyaç bulunduğunu bir kez daha görmüş olduk.

Ülke ekonomisine her yıl çok önemli miktarlarda katma değer sağlayan RUMELİSİAD, Bursa’nın en önemli sivil toplum örgütlerinden biri olarak toplumlararası kültürel,sosyal, ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesine öncülük etmeye devam edecektir.Bu noktada RUMELİSİAD ailesinin her bir üyesine büyük sorumluluklar düştüğünün bilincindeyiz.

20-21 Şubat 2015 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Uluslar arası 3.Balkan Ekonomi Zirvesi organizasyonumuzun geçmiş yıllara göre daha fazla ses getirmesi adına hem hükümetimizin yetkili mercileriyle hem de Balkan ülkelerinin en üst seviyedeki yöneticileriyle sıklıkla bir araya gelerek, daha fazla katılım sağlanabilmesi adına gösterdiğimiz gayret amacına ulaşmıştır.

RUMELİSİAD bugüne kadar olduğu gibi , gelecekte de gerçekleştireceği projelerle Anadolu ile Balkan coğrafyası arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine her türlü katkıyı sağlamaya devam edecektir.

Sevgi ve Saygılarımla,

Erol KILIKÇIER

RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı