RUMELİLİ Yönetici İş Adamı ve Sanayiciler Derneği RUMELİLİ Yönetici İş Adamı ve Sanayiciler Derneği
RUMELİSİAD İLE İMSİAD GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR

Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye’deki ve Balkanlardaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak vizyonu ile çalışmalarını sürdüren RUMELİSİAD, İMSİAD ile ekonomik işbirliği anlaşması imzaladı.

RUMELİSİAD Rumeli Evi’nde gerçekleşen imza töreniyle güçlerini birleştirme kararı alan RUMELİSİAD ve İMSİAD anlamlı bir protokole imza attı. Protokolle birlikte iki derneğin üyeleri arasında verimli işbirliği planlanırken, üyelere farklı sektörleri birleştirecek eğitim olanakları sunulacak, AB projeleri konusunda birlikte hareket edilecek.

İmza töreninde konuşan RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kılıkçıer, birlikte hareketin kalkınmanın en önemli göstergesi olduğuna işaret ederek; ‘Birlikten güç doğacağına her daim inandık ve bugüne kadar da işbirliği yaratacağımız pek çok kurumla bu bağlamda kardeşlik yaptık. RUMELİSİAD’ın nihai amaçlarından biri olan ülkemize ve Balkanlara katkı sağlama mottosu da ancak bu güç birliği ile gerçekleşir. Bu protokol sayesinde iki güçlü STK el ele işbirliği oluştururken, birbirimize olumlu katkı sağlayacağına inandığımız eğitimler organize edeceğiz, ulusal ve uluslararası düzeyde iş ziyaretleri gerçekleştireceğiz. Hem ülkemize hem de Balkanlara hayırlı uğurlu olsun.’ Dedi.

İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gökçadır, protokolün her iki derneğe, Bursa’ya ve ülke ekonomisine hayırlı olmasını diledi. Protokol kapsamında önemli iş birliklerini hayata geçireceklerini belirten Gökçadır, “Kentimizin iki güçlü derneği iş birliğine giderek Bursa ekonomisine güç katacağını düşünüyoruz. Birçok kurumla iş dünyasında dinamizm ve sinerji oluşturma amaçlı iş birlikleri yapıyoruz. RUMELİSİAD gibi değerli bir sivil toplum kuruluşunu da bunların arasına katmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İnşallah hayırlara vesile olur” şeklinde konuştu.

 

Tören sonunda RUMELİSİAD ve İMSİAD Başkanları birbirlerine üyelik rozetlerini taktılar.


Haberin Fotoğrafları

  • Haberi Paylaş