RUMELİLİ Yönetici İş Adamı ve Sanayiciler Derneği RUMELİLİ Yönetici İş Adamı ve Sanayiciler Derneği
RUMELİSİAD, Uludağ Üniversitesi ile Ortak Projelere İmza Atacak

Bursa’nın en aktif sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Rumelili Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği (RUMELİSİAD), Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek’i makamında ziyaret etti.

RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kılıkçıer, Uludağ Üniversitesi Rektörü Kamil Dilek’e bugüne kadar gerçekleşen projeleri anlatırken, önümüzdeki dönemlerde de Uludağ Üniversitesi ile birlikte yapmayı planladıkları projelerden bahsetti.

Ziyarette konuşan Kılıkçıer, “2 yıl önce imzalanan protokol ile Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Bölümlerinden her yıl 30 öğrencimize nitelikli staj yapma imkânı sunduk. Gerek sahada gerekse saha gerisinde her türlü eğitimi yaşayarak, öğrenmelerini sağladık. Mühendislik-Mimarlık bölümlerinde ilk üçe giren öğrencilere ödüller verdik. Önümüzdeki dönem bunu geliştirip, dereceye giren öğrencilerimize sektörlerine uygun iş imkânı sağlamak istiyoruz. Konusunda uzman arkadaşlarımız gelip öğrencilerle tecrübe aktarım söyleşileri gerçekleştirdi” dedi.

“Kentsel Dönüşüm İle İlgili Uluslararası Proje Hayata Geçiyor”

Görüşmede, RUMELİSİAD Başkan Vekili Ömer Kumova’nın başkanlığında oluşturulacak proje grubu ile kentsel dönüşüm ve yenilenebilir enerji konularına dikkat çekecek; Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve Elektrik Mühendisliği bölümlerini kapsayacak uluslararası bir projeyi hayata geçirme konusunda da anlaşma sağlandı. Proje ile ilgili aktif çalışma kısa süre içerisinde başlayacak.

“RUMELİSİAD ile Her Türlü İşbirliğine Hazırız”

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ise RUMELİSİAD Yönetim Kurulu’nun yapmış olduğu ziyaretten dolayı son derece memnun olduğunu belirterek, “Sizin gibi sivil toplum kuruluşlarıyla çalışarak mevcut öğrencilerimize ve Rumeli’den gelecek öğrencilerimize çeşitli imkânlar sunuyoruz. Yabancı öğrencilerimizin yüzde 50 ’si Balkan ve Rumeli ülkelerinden oluşuyor. Biz, üniversite olarak sizinle zaten başarılı projeler ürettik, bunları çoğaltıp geliştirmeliyiz. Biz RUMELİSİAD ile planlanan projeleri hayata geçirmekten mutluluk duyarız, her türlü iş birliğine hazırız. Siz de RUMELİSİAD olarak AR-GE günlerimizde ve yapılması düşünülen ‘Yeşil Kafe’ projemizde, bize destek olursanız çok seviniriz” diyerek, RUMELİSİAD ile birlikte çalışmaktan keyif duyduklarını ifade etti.

RUMELİSİAD’ın Uludağ Üniversitesi Rektörü Kamil Dilek’e yaptığı ziyarete; RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kılıkçıer, Başkan Vekili Ömer Kumova, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Alper Özalp, Yönetim Kurulu Üyeleri Ferdi Yılmaz, Ersin Birnican, Melek Ulubay ve Naime Kaşmer katılım gösterdi.


Haberin Fotoğrafları

  • Haberi Paylaş