RUMELİLİ Yönetici İş Adamı ve Sanayiciler Derneği RUMELİLİ Yönetici İş Adamı ve Sanayiciler Derneği
RUMELİSİAD ve ADAPTESK İşbirliği ile Güzel Bir Başlangıç

RUMELİSİAD Akademi’den Piyasa Araştırma Yöntemleri Eğitimi

Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye’deki ve Balkanlardaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak vizyonu ile çalışmalarını sürdüren RUMELİSİAD, toplumu ve üyelerini bilinçlendirme hedefi doğrultusunda hayata geçirdiği ve konusunda uzman, tanınmış kişiler tarafından her ay farklı alanlarda gerçekleştirilen RUMELİSİAD Akademi faaliyetlerine, yeni bir halka daha ekledi.

Akademi çalışmaları kapsamında, yeni yılın ilk programı olarak “Piyasa Araştırma Yöntemleri Ürün Karşılaştırma ve Rakip Analizi Eğitimi” gerçekleştirilirken, RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kılıkçıer yaptığı açıklama ile akademi faaliyetlerinin RUMELİSİAD’ın gelişimine ayrı bir değer kattığını belirterek, bu tip eğitimlerin düzenli olarak sürdürüleceğini kaydetti.

Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye’deki ve Balkanlardaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak vizyonu ile çalışmalarını sürdüren RUMELİSİAD, Bursa ve Balkanlara daha sistemli ve planlı bir şekilde hizmetlerini arttırabilmek için bünyesinde hayata geçirdiği ‘RUMELİSİAD Akademi’ faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor.

RUMELİSİAD, toplumu ve üyelerini bilinçlendirme hedefi doğrultusunda hayata geçirdiği ve konusunda uzman, tanınmış kişiler tarafından, her ay farklı alanlarda gerçekleştirilen RUMELİSİAD Akademi faaliyetlerine yeni bir halka daha eklerken, yeni yılın ilk programı olarak Eğitim Koordinatörü Ferudun Arslan tarafından katılımcılara, “Piyasa Araştırma Yöntemleri Ürün Karşılaştırma ve Rakip Analizi Eğitimi” verildi.

Rumeli Konağı Eğitim Salonu’nda düzenlenen organizasyonda pazarlama araştırması ile pazarlama bilgi sistemi arasındaki farklılıklar ve pazar araştırmasının nasıl yapılacağı konuları masaya yatırılırken, Eğitmen Ferudun Arslan, piyasa araştırmasının etkin bir pazarlama kararı alabilmek için gerekli olan enformasyon ile bilginin toplanmasında ve kullanılmasında önemli etkisi olduğunu söyledi.

Bu sayede, pazarla ilgili risk ve belirsizliklerin azalacağını belirten Arslan, ayrıca başarının artacağını ve hatta bunu yapan bireylerin de kendi yaşamlarında başarıya ulaşabileceklerini dile getirdi.

Başarıya Ulaşmış Çalışma Stratejileri Paylaşıldı

Eğitimlerde, uluslararası çeşitli markaların piyasa-SWOT-PEST analizleri değerlendirilirken, farklı ülkelerde sürdürülen başarıya ulaşmış çalışma stratejileri üzerine de tartışılırken, böylelikle katılımcılar işletmelerin başarıya ulaşmış veya ulaşmamış faaliyetlerinde hangi stratejileri nasıl uyguladıklarını da detaylıca inceleme imkânı buldu.

Ömür Boyu Eğitim Bilincinin Yaygınlaşmasını Amaçlıyoruz

RUMELİSİAD Akademi’nin kurulduğu günden bu yana çok önemli ve başarılı çalışmalara imza attığını anımsatan RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kılıkçıer, akademi faaliyetlerinin RUMELİSİAD’a ayrı bir değer kattığını vurgulayarak, ömür boyu eğitim bilincinin yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen eğitim çalışmalarının tüm hızıyla süreceğini belirtti.

Oldukça verimli geçen eğitimin sonunda ise RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kılıkçıer ve Eğitim Komisyonu Başkanı Murat Evke, Eğitmen Ferudun Arslan ve katılımcılara sertifikalarını gururla teslim ettiler.


Haberin Fotoğrafları

  • Haberi Paylaş