RUMELİLİ Yönetici İş Adamı ve Sanayiciler Derneği RUMELİLİ Yönetici İş Adamı ve Sanayiciler Derneği
RUMELİSİAD’A ANLAMLI ZİYARET

Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye’deki ve Balkanlardaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak vizyonu ile çalışmalarını sürdüren RUMELİSİAD, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin davetiyle ülkemize gelen Kosovalı down sendromlu çocukları dernek merkezinde ağırladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin davetlisi olarak Kosova’dan Bursa’ya gelen down sendromlu çocuklar, Bursa gezileri sırasında Balkanlar ve Rumeli’nin nabzını tutan Rumelisiad’ı da dernek binasında ziyaret etti. Kosova’dan gelen heyet ile Rumelisiad Yönetim Kurulu Üyeleri karşılıklı görüşlerini bildirerek, Kosova’da yaşayan down sendromlu çocuklar için neler yapabileceklerini konuştular.

 

Kılıkçıer: Desteğe Hazırız

Rumelisiad Başkanı Erol Kılıkçıer, down sendromlu çocuklar hakkında yetkililerden detaylı bilgi alırken, özellikle eğitimleriyle ilgili destek olmak istediklerini belirtti. Kılıkçıer, “Down sendromlu çocuklar en iyi eğitimi almalılar. Biz Rumelisiad olarak elimizden geleni yapmaya hazırız. Bursa’dan down sendromlu çocuklara eğitim veren bir kurumla kardeş okul olmaları konusunda köprü görevi üstlenebiliriz. Kosova’da yapabileceklerimizi karşılıklı görüşüp, elimizden geleni yapmaya da hazırız. Bundan büyük mutluluk duyarız” şeklinde konuştu.


Haberin Fotoğrafları

  • Haberi Paylaş