RUMELİLİ Yönetici İş Adamı ve Sanayiciler Derneği RUMELİLİ Yönetici İş Adamı ve Sanayiciler Derneği
54. Rumeli Buluşması 'Geleneksel Yılbaşı Balosu'

Rumelisiad’a Yakışan Yılbaşı

Rumelili Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği (RUMELİSİAD), Almira Hotel’de düzenlediği yılbaşı balosuyla yeni yılı erken karşıladı.

RUMELİSİAD, 54. Rumeli Buluşması ve Yeni Yıl Balosu ile 2015 yılını uğurlayıp, 2016 yılını karşıladı. Almira Hotel’de düzenlenen geceye Rumelisiad üyeleri eşleriyle katılırken, ortaya renkli görüntüler çıktı. Gecenin açılış konuşmasını yapan Rumelisiad Başkanı Erol Kılıkçıer, “Türkiye ekonomisine her yıl milyarlarca dolar katma değer üreten, Balkan kökenli Türk iş dünyasının temsilcileri olarak, Balkan ülkelerine yönelik girişimciliğin teşvik edilmesi noktasında hepimize önemli görevler düşüyor. Bu doğrultuda çeşitli projeler geliştirerek, Türkiye'nin 2023 hedeflerine paralel, hem Balkan ülkelerinde var olan potansiyeli harekete geçirmek, hem de kültürlerarası bağın gelişimine katkı sağlayarak bir bilinç oluşturmak için adımlar atıyoruz. 2015 yılında birçok projeyi hayata geçirerek Balkan ülkeleri ile sağlam köprüler kurduk. 2016 yılında da çalışmalarımız artarak devam edecek. Yeni yılın tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Düzenlenen gecede Rumelisiad’a katılan yeni üyelerin rozetleri takılırken, Ömer Erdoğan’ın 2010 yılında giydiği forma açık arttırma ile satıldı. Bursaspor formasını, Bursaspor başkan adaylarından Timur Noyan 15 bin lira vererek alarak önemli bir yardımda bulundu. Üye kabul töreni ve açık arttırmanın ardından sahneye Gallis çıktı. Gallis, söylediği Yunanca ve Türkçe eserlerle davetlileri coşturdu. Rumelisiad üyeleri eşleriyle birlikte gecenin ilerleyen saatlerine kadar doyasıya eğlendi.


  • Etkinliği Paylaş