RUMELİLİ Yönetici İş Adamı ve Sanayiciler Derneği RUMELİLİ Yönetici İş Adamı ve Sanayiciler Derneği
RUMELİSİAD’dan Aşure İkramı

RUMELİSİAD’dan aşure ikramı

  • Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye’deki ve Balkanlardaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak vizyonu ile çalışmalarını sürdüren RUMELİSİAD, muharrem ayı nedeniyle Bursa’nın farklı mahallelerinde aşure dağıttı.

  • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da katıldığı etkinlikte, muharrem ayının önemi ve aşurenin geleneksel değeri bir kez daha yansıtıldı.

Bursa, 02.09.2021 - Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye’deki ve Balkanlardaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak vizyonu ile çalışmalarını devam ettiren RUMELİSİAD, sosyal sorumluluk etkinlikleri çerçevesinde Türk geleneklerini de yaşatmaya devam ediyor.

RUMELİSİAD, muharrem ayı nedeniyle Bursa’nın farklı mahallelerinde aşure dağıttı.

 

Geleneklerimizi sürdüreceğiz

 

Bursa’nın Zafer, Mollaarap mahallelerinde ve Ulucami yanındaki Orhan Parkı’nda aşure dağıtımı gerçekleştirdiklerini söyleyen RUMELİSİAD Başkanı Zarif Alp, “Bugün farklı mahallelerde aşure ikramında bulunduk. Bilindiği üzere aşure, toplumumuzda dayanışmanın önemini gösteren en belirgin simgelerden biri. Herkesin muharrem ayını gönülden kutluyorum. Bu ayın manevi değerini hiçbir zaman unutmayacağız ve geleneklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da katıldığı etkinlikte, muharrem ayının önemi ve aşurenin geleneksel değeri bir kez daha yansıtıldı. Alinur Aktaş toplamda 2 bin kişilik aşure dağıtarak vatandaşlarla sohbet etti.

 

Etkinliğe geçmiş dönem Başbakan Yardımcısı TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu da kısa süreli katılarak vatandaşlara aşure dağıttı.

 

İkramlar büyük ilgi gördü

 

Pandemi şartlarına dikkat edilerek hazırlanan etkinlikte aşure ikramlarının vatandaşlardan büyük ilgi gördüğünü vurgulayan Zarif Alp, “Vatandaşlarımızı mutlu etmekten son derece keyif duymaktayız. Her yıl olduğu gibi bu sene de Türk adetlerini ve aşure geleneğimizi yaşatıyoruz” şeklinde konuştu.


Etkinlik Fotoğrafları

  • Etkinliği Paylaş