RUMELİSİAD RUMELİSİAD
Başkan'ın Mesajı

Çok değerli RUMELİSİAD üyeleri ve paydaşları,

Öncelikle RUMELİSİAD bünyesindeki yeni dönemin, hepimiz için hayırlı olması dileklerimle sözlerime başlamak istiyorum. RUMELİSİAD olarak, Türkiye’nin en aktif sivil toplum kuruşlarından biri olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye’deki ve Balkanlardaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak amacı ile 2006 yılında kurulan derneğimiz, ilk günden bu yana Türkiye ve Balkan ülkeleri arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için birçok çalışmaya imza attı.

Dernek olarak, özellikle ekonomik iş birliği çalışmalarımızın dışında, kalıcı eserler ortaya çıkarmak ve Türkiye ile Balkan ülkeleri arasındaki kardeşlik duygusunu daha da pekiştirmek adına yoğun bir şekilde çalışıyoruz.

Genç ve dinamik ekibimizle birlikte, yeni dönemde de toplumlararası ekonomik ve kültürel gelişime katkı koyma, üretme, katma değer sağlama ve sonuç odaklı projeleri hayata geçirme hedefiyle yol alacağız.

Tüm Balkan ülkelerine yönelik başarılı çalışmalarımızı sürdürerek; ülkelerarası ekonomik, ticari, sosyal ve kültürel ilişkilerin gelişimi noktasında yine somut projeler geliştirmeye devam edeceğiz.

Sürdürülebilir ilişkiler adına değer yaratan ve adından söz ettiren çalışmalarla, ülkemizin ve Balkan ülkelerinin gelecek hedeflerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

Sahip olduğumuz sorumluluğun bilinciyle hareket ederek, yarınlarımız olan genç nesillere Rumeli tarihini ve kültürünü en iyi ve doğru şekilde aktarmak, önceliklerimiz arasında yer alıyor. Var gücümüzle çalışarak, hep daha iyisini yapma hedefi doğrultusunda hareket edeceğiz.

Özellikle komitelerimizin yeni dönemde, çok daha üretken ve efektif çalışmalara imza atacağını söyleyebilirim. Bunun yanında, ortak akılla yönetilen ve ekip ruhunun ön planda bir anlayışla, Türkiye ve Balkan ülkeleri arasında köprü vazifesi görmeye devam edeceğiz.

Bu doğrultuda, RUMELİSİAD ailesinin her bir üyesinin de derneğimize değer katacak uygulamalarda aktif rol alacağına inancım sonsuz.

Sonuç olarak yeni dönemle birlikte, derneğimizin yine adından başarıyla söz ettirmeye devam edeceğine yürekten inanıyorum. Hep birlikte taşın altına elimizi koyarak, ülkemizin ve Balkan ülkelerinin geleceğinde iz bırakmaya devam edeceğiz.

Birlikte nice güzel çalışmalara imza atmak dileğiyle, sizlere şahsım ve RUMELİSİAD Yönetim Kurulu adına saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Ömer KUMOVA

RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı