RUMELİLİ Yönetici İş Adamı ve Sanayiciler Derneği RUMELİLİ Yönetici İş Adamı ve Sanayiciler Derneği
Başkan'ın Mesajı

Çok Değerli RUMELİSİAD Ailesi, Kıymetli Dostlarım;

RUMELİSİAD bünyesinde gerçekleştirdiğimiz 8. Olağan Genel Kurul Toplantımızın ardından, üyelerimizin teveccühü ile yeni dönemde Yönetim Kurulu Başkanı olarak bayrağı devraldıktan sonra, hiç vakit kaybetmeden çalışmalarımıza başladık.

Öncelikle derneğimizdeki yeni dönemin herkes için tekrardan hayırlı olmasını diliyor; bu anlamlı görevi bizlere layık gören tüm RUMELİSİAD Ailesine de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye’deki ve Balkanlardaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak vizyonu ile 2006 yılında yola çıkan derneğimiz RUMELİSİAD, ilk günden bu yana ortaya koyduğu birbirinden değerli çalışmalarla her zaman örnek oldu, her geçen gün gücüne güç kattı. 

Çünkü RUMELİSİAD, gerçekten çok büyük bir aile. Ben de bu büyük ailenin bir parçası olmaktan her zaman gurur duydum. 

11 farklı Balkan ülkesinden 300'ün üzerinde üyesi, 43 farklı sektörde 60 binden fazla çalışanı, 38 farklı ülkede milyonlarca dolarlık yatırımı ve 146 farklı ülkeye yönelik 1,5 milyar doları aşan ticaret hacmi ile RUMELİSİAD, iş dünyasının en önemli çatı kuruluşlarının başında geliyor.

Kuşkusuz gönüllülük esasıyla yer aldığımız bu değerli oluşumda hepimizin ortak amacı; doyduğumuz ve doğduğumuz topraklara, yani ülkemize ve Balkan ülkelerine değer katacak çalışmalara imza atmak, üretmek, üyelerimize daha fazla katkı sağlamak…

Dolayısıyla bu bir bayrak yarışı. Bizler, devralmış olduğumuz bu bayrağı bugünkünden çok daha iyi noktalara ulaştırmak için var gücümüzle çalışacağız.Dünyayı etkisi altına alan pandemiye rağmen RUMELİSİAD olarak, geride bıraktığımız dönemde de hep birlikte çok güzel işlere imza attığımıza inanıyorum. Yani biz RUMELİSİAD olarak, her türlü zorluğa rağmen durmuyoruz, üretmeye devam ediyoruz. 

Bu vesileyle, geçmiş dönem yönetim kurulumuza da gösterdikleri özverili ve değerli çalışmalardan dolayı tüm RUMELİSİAD Ailesi adına tekrardan teşekkür etmek istiyorum. Yeni dönemde de ülkemiz ve Balkanlar arasında etkili iş birlikleri oluşturarak ekonomik hacmi daha da büyütmek, uluslararası düzeydeki projelerimize yenilerini eklemek, üyelerimize daha fazla katkı sağlayacak çalışmalara odaklanmak, ailemize daha fazla üyeyi dahil etmek, ulusal ve uluslararası alanda derneğimizi en iyi şekilde temsil etmek için elimizden gelenin en iyisini yapmayı hedefliyoruz.

Sizlerden aldığımız güçle de RUMELİSİAD’ın geleceğini en iyi şekilde inşa edeceğimize yürekten inanıyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Zarif ALP
RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı


Fotoğraflar