RUMELİLİ Yönetici İş Adamı ve Sanayiciler Derneği RUMELİLİ Yönetici İş Adamı ve Sanayiciler Derneği
RUMELİSİAD Geleceğe Köprü Oluyor...

RUMELİSİAD Geleceğe Köprü Oluyor...
RUMELİSİAD ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin de katkıları ile RUMELİSİAD Sosyal, Kültürel ve Eğitim Etkinliği projesine başlanmıştır.
Proje kapsamında ilki gerçekleşen etkinliğimizde Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer – Atıcılar Orta Okulu öğrencilerini RUMELİSİAD Dernek Merkezimizin bahçesinde bulunan Miniarumeli Eserleri ile buluşturduk.
Balkanlar coğrafyasında bulunan önemli Türk-İslam Eserlerinin 1/25 ölçekli minyatürlerinin bulunduğu bu parkta çocuklar, rehber eşliğinde ilk olarak yekpare mermerden ve özel CNC makineleri ile işlenmiş Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk heykelini ve ardından yüzyıllara dayanan Balkan Tarih ve Kültür mirasımıza ait bu yapıları gezerek haklarında bilgi aldılar.
Derneğimizin çalışma faaliyetleri arasında bulunan toplumsal farkındalık ve yarar sağlama amacıyla yürütülen bu sosyal faaliyette gençlerimizin geleceğe daha aydınlık bakabilmesi için, geçmiş ve gelecek arasında bağlantı kurmak amaçlanmaktadır.
Proje kapsamında Bursa'nın farklı semtlerinde bulunan okullardan öğrencilerimizi misafir etmeye devam edeceğiz.


Etkinlik Fotoğrafları

  • Etkinliği Paylaş