RUMELİSİAD RUMELİSİAD
Yunanistan Organizasyonumuz ve Ziyaretlerimiz

RUMELİSİAD Ailesi olarak 5 Ekim - 9 Ekim 2016 tarihleri arasında Yunanistan' a gerçekleştirdiğimiz organizasyonumuzda ilk durağımız Gümülcine oldu. Çukurkahve'de güler yüzüyle bizleri karşılayan Gümülcine Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Mustafaoğlu ile sabah kahvelerimizi içtikten sonra Gümülcine Belediyesinde, Gümülcine Belediye Başkanı Yorgos Petridis' i makamında Sayın Başkanımız Erol Kılıkçıer ve değerli YK üyelerimiz ile ziyaret ettik. RUMELİSİAD olarak Sayın Petridis'e özel yapım İznik Çinisi tabağımızı ve Bursa Kafkas Kestane Şekerlerimizi takdim ederken bu ziyaretimizde sağladığı katkılarından dolayı Sibel Mustafaoğlu'na teşekkür plaketini verdik. Sayın Petridis' de bu nazik ziyaretimiz için bizlere teşekkür amacıyla Gümülcine Komotini'yi simgeleyen hediyelerini sundular. Akabinde Rodop Sanayi ve Ticaret Odasında firmalarla ikili iş görüşmeleri gerçekleşti. Toplantı gündeminde yüksek vergilendirme, yabancı yatırımcıya teşvik eksikliği ve vize muafiyeti sorunları dile getirildi.

6 Ekim akşamı Kavala'ya geçilerek Kavala limanında muhteşem Kavala manzarı eşliğinde sohbetler edildi. Kavala turumuzda şu an kilise olan İbrahim Paşa Camii önünde bilgi alındı. Mehmet Ali Paşa heykeli ve müze olarak kullanılan Halil bey Camii ziyareti sonrası kahve molası verildi.

7 Ekim'de hep birlikte Selanik'e geçildi. Tarihi yerler ile Atatürürk'ün doğduğu ev gezildi. Ardından Selanik Başkonsolosumuz Sayın Orhan Yalman OKAN'ı makamında ziyaret ederek, hediye olarak özel yapım kahve fincamızı takdim ettik.

Bu güzel Yunanistan turumuzda bizleri ağırlayan Selanik Başkonsolosumuz Sayın Orhan Yalman OKAN, Gümülcine Belediye Başkanı Yorgos Petridis ve Gümülcine Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Mustafaoğlu'na RUMELİSİAD olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.


  • Etkinliği Paylaş